Oferta turystyczna

Nasz dom znajduje się na uboczu miasta w cichej spokojnej dzielnicy. Obok naszej posesji jest plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej, siatkowej i koszykówki. Niedaleko jest stołówka, sklepy spożywcze i bar.

W mieście jest możliwość skorzystania z kortów tenisowych, nauki jazdy konnej i kompleksu basenów. To wspaniałe miejsce do czynnego wypoczynku i rekreacji. Do naszego miasta jest bardzo dogodny dojazd.

Kilka fotografii naszego domu: do części przeznaczonej dla Gości wchodzi się osobnym wejściem. Przed wejściem zadaszony taras— miejsce na grilla. Pokoje z łazienkami, TV, kącik kuchenny (naczynia , lodówka, mikrofalówka, czajniki) - można przygotować sobie śniadania. Przy domu ogród, posesja ogrodzona, bezpieczna.

Dysponujemy pokojami z łazienkami i RTV

jak na fotografiach.

Zapraszamy

Nadmorska dzielnica Darłowa jest znanym ośrodkiem wczasowym. Szerokie plaże o jasnym piasku, i wspaniały mikroklimat sprawiają, że do naszego miasteczka warto przyjechać nie tylko w pełni sezonu turystycznego. Darłowo oferuje Państwu nie tylko plaże i leczniczy jod. Tu splata się nowoczesność i ciekawa historia miasta. Nowoczesny akwapark i fermy  produkujące ekologiczną energię obok Zamku Książąt Pomorskich z II poł. XIV wieku. 

Tel:  943440476

Tel 691479051

                                                                                                               olasen@vp.pl

 

Katalog Stron

Turystyka piesza.

Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony) odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). Przez gminę przebiega odcinek o długości około 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.

Szlak Rezerwatów (niebieski) długość 71,5 km. Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu Pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez gminę przebiega odcinek około 15 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo Dolne, Zielnowo i Kowalewice.

Szlak Wiatraków (zielony) długość 13 km. Rozpoczyna się w Darłowie z Zamku Książąt Pomorskich, biegnie przez Cisowo, wzdłuż południowego brzegu jeziora Kopań. Kończy się w miejscowości Wicie, łącząc się z czerwonym Szlakiem Nadmorskim. Na trasie liczne zabytki, widoki na panoramę nadmorską, największy w Polsce park elektrowni wiatrowych. Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) długość 104 km. Polecany szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych. Przebiega przez: Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego

źródło: ugdarlowo.pl

Turystyka kajakowa

Rzeka Wieprza

Wieprza bierze swój początek z niewielkiego Jeziora Białego niedaleko wsio Głodowo na pojezierzu Bytowskim. Przepływa przez Wysoczyznę Polanowską i Równinę Słupską. Do morza wpływa w Darłówku.

Długość rzeki: 130 km

Długość szlaku: 95 lub 115 km

Czas spływu: 4-5 dni

Trudność: szlak dość trudny, dobrze jeśli prowadzący ma doświadczenie. Uciążliwość szlaku to długie przenioski przy elektrowniach i młynach wodnych.

Trasa sugerowana:

1. Trzebielino - Broczyna - 25 km

2. Broczyna - Kępice - 20 km

3 Kępice - Sławno - 26 km

4. Sławno - Mazów - 20 km

5. Mazów - Darłowo - 27 km

Rzeka Wieprza jest szlakiem ładnym, zwłaszcza w dolnym biegu. Prawie na całej Wieprza posiada brzegi gęsto zalesione, jedynie na kilkanaście kilometrów przed Sławnem są one bezleśne lub pokryte rzadkimi kępami drzew. Szlak Wieprzy jest jeszcze stosunkowo mało odwiedzany przez kajakarzy. Na brzegach jest dużo dobrych miejsc do biwakowania. Rzeka nadaje się na wędrówki grup mniejszych. Na przebycie jej należy przeznaczyć 4 - 6 dni, łącznie z odcinkiem Studnicy 5 -7 dni. Ze względu na powiązania komunikacyjne Wieprzę należy przepływać rozpoczynając wędrówkę na rzece Studnicy w pobliżu miejscowości Kawcze. Należy przy tym pamiętać, że Studnica jest szlakiem trudnym i mogą go przebywać jedynie turyści wprawieni.

Wieprza jest dostępna dla kajaków od wsi Bożanka, jednak ze względu na dogodniejszy dojazd do Trzebielina  - szlak kajakowy prowadzi początkowo wzdłuż rzeki Pokrzywnej. jest to szlak urozmaicony, bardzo malowniczy, dość uciążliwy, a w górnym i środkowym biegu miejscami dość trudny. Niektóre odcinki Wieprzy, szzczególnie w jej dolnym odcinku, miejscowości Tyń do Kowalewic, należą do najładniejszych odcinków rzek pomorskich. Szlak nadaje się do sływów masowych od Korzybia. Trzeba uważać na liczne kamieniste bystrza w nurcie rzeki i na piętrzenia wodne przy elektrowniach wodnych w Biesowicach, Kępce i Kępicach oraz na jeziorze w Pomiłowie powyżej Sławna.

Rzeka Grabowa

Dostępna jest dla kajaków od wsi Buszyno (53 km) do ujścia Wieprzy. Jest to szlak nieco uciążliwy ale dość malowniczy, szczególnie na odcinku od Buszyna do mostu drogowego na trasie Koszalin - Słupsk. Niżej jest szlakiem łatwym i monotonnym. Na przebycie całego szlaku potrzeba około 3 dni.

Długość rzeki: 74 k

Rzeka Bagienica

Bagienica to kanał obok miejscowości Bukowo Morskie znajdujący się niegdyś w posiadaniu klasztoru Cystersów.

Warto skusić się na propozycję lokalnych przewoźników: czas spływu ok. 2,5 h; długość trasy 8,1 km; dowóz z Dąbek gratis; gwarantowane bezpieczeństwo (kapoki i koła ratunkowe)

źródło: powiatslawno.pl

Turystyka rowerowa.

Ścieżki rowerowe Ziemii Darłowskiej

Mala Pętla- długość  7km  Darłówko Zachodnie ul. Zwycięstwa- Darłowo- ul. Morska- ul. Conrada- Darłówko Wschodnie

Międzynarodowy Nadmorski Szlak Rowerowy R - 10. Pokrywa się w większości ze szlakiem pieszym

Dąbki - Dąbkowice - długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo.

Pętla Szlakiem Cystersów- długość 23 km Darłowo- Bobolin- Dąbki- Bukowo Morskie- Pęciszewko- Rusko- Darłowo

Turystyka dla aktywnychPole tekstowe: .www.facebook.com/krzysztof.sengebusch